Zarządzanie pieniędzmi

Opublikowane przez Łukasz Cichocki w dniu

Zarządzanie pieniędzmi

Czy wiesz, że zarządzanie pieniędzmi może być niezwykle proste?

Czy wiesz, że zarządzanie pieniędzmi może być niezwykle proste?

Zarządzanie pieniędzmi może być niezwykle proste, pod warunkiem, że wiesz jak to robić. W tym artykule poznasz najprostszą metodę zarządzania własnym budżetem, którą możesz zastosować natychmiast!

Zarządzanie pieniędzmi – idea

Sekretem ludzi bogatych nie jest umiejętność zarabiania pieniędzy, lecz umiejętność zarządzania nimi. Podobnie jest w przypadku ludzi biednych, którzy nie są biedni dlatego, że za mało zarabiają, ale dlatego, że nieumiejętnie wydają swoje pieniądze. Jeśli nie nauczysz się zarządzać swoimi pieniędzmi, to nie ma znaczenia ile będziesz zarabiał, ponieważ i tak wszystko stracisz.

Łukasz Cichocki zna sekret ludzi bogatych

Łukasz Cichocki zna sekret ludzi bogatych

Jak zarządzać swoimi pieniędzmi?

Genialną a zarazem prostą metodę zarządzania pieniędzmi opisał T. Harv Eker w swojej bestsellerowej książce zatytułowanej „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie!” W skrócie metoda ta polega na podziale swojego wynagrodzenia na 6 części (6 słoików) Nie ważne jaką kwotą dysponujesz, ponieważ liczy się fakt zarządzania pieniędzmi, a nie ich ilość.

„Bez względu na to, ile masz teraz pieniędzy, zacznij nimi zarządzać od zaraz. Nie czekaj ani jednego dnia. Nawet jeśli masz tylko dolara, zacznij zarządzać tym dolarem. Samo to działanie będzie sygnałem dla świata, że jesteś gotowy
na przyjęcie większej ilości pieniędzy. Oczywiście, jeśli już teraz możesz zarządzać większą ilością pieniędzy, rób to.” ~ T. Harv Eker

T. Harv Eker - "Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie!"

T. Harv Eker – „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie!”

Metoda 6 słoików

Zarządzanie pieniędzmi dzięki metodzie 6 słoików T. Harva Ekera jest niezwykle proste. Zgodnie z tą metodą, swoją wypłatę powinieneś podzielić na 6 części.

  1. Po pierwsze 55% Twoich dochodów powinieneś przeznaczyć na potrzeby życiowe jak ubiór, jedzenie, paliwo, rachunki czy kredyty.
  2. 10% to pieniądze, których nie wolno Ci ruszać. To są pieniądze na Twoją emeryturę lub na studia Twoich dzieci
  3. Kolejne 10% powinieneś przeznaczyć na długoterminowe i nieprzewidziane wydatki. Te środki możesz przeznaczyć np. na podróże, zakup samochodu, czy też jego naprawę.
  4. Czwarty słoik (10%) to słoik przyjemności. Pieniądze które wkładasz do tego słoika musisz wydać na własne zachcianki. Pracujesz, więc powinieneś się wynagradzać. Opróżniaj ten słoik co miesiąc!
  5. 10 % Twojej wypłaty które wkładasz do piątego słoika przeznaczaj na książki i szkolenia. Tylko solidna edukacja finansowa pozwoli Ci na stabilny i długoterminowy wzrost bogactwa
  6. Ostatnim słoikiem jest słoik dobroczynności, do którego powinieneś co miesiąc wkładać 5% ze swojej wypłaty. Pamiętaj, że wszystko co dajesz światu, wraca do Ciebie z nawiązką!

Zarządzanie pieniędzmi w praktyce

Jak zastosować metodę T. Harva Ekera praktyce? To proste! Wystarczy, że podzielisz swoje wynagrodzenie na 6 kont bankowych. Większość kont bankowych jest darmowa, lub są na nich niskie opłaty rzędu 1-2 zł, a nawet tych opłat można w prosty sposób uniknąć!

Specjalnie dla Ciebie stworzyłem porównywarkę kont osobistych, po to abyś sam wybrał najkorzystniejsze rozwiązanie!

 

Bądź sprytny i nie przepłacaj! Wybierz tylko darmowe konta i zacznij zarządzać pieniędzmi od dziś! Enjoy!