Ubezpieczenia Toruń

Opublikowane przez Łukasz Cichocki w dniu

Szukasz ubezpieczenia? Wypełnij formularz i poznaj idealne rozwiązanie>>

Ubezpieczenia Toruń. Gdzie się ubezpieczyć? W gąszczu rozmaitych firm ubezpieczeniowych oraz agentów ubezpieczeniowych ciężko odnaleźć się przeciętnemu Kowalskiemu. Ten wpis pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru.

Ubezpieczenia Toruń

W Toruniu pracuje cała masa agentów ubezpieczeniowych w przeróżnych firmach. W jaki sposób odnaleźć idealnego Doradcę?

Doradca ubezpieczeniowy nie wysyła ofert przed poznaniem Twoich potrzeb. Inne potrzeby ubezpieczeniowe ma młoda rodzina z dzieckiem, inne ma budowlaniec na jednoosobowej działalności gospodarczej, a jeszcze inne właściciel firmy zatrudniającej pracowników. Jeśli otrzymasz ofertę od agenta ubezpieczeniowego zanim pozna on Twoje potrzeby, to wyrzuć ją do kosza. Ta oferta będzie uśredniona, to znaczy będziesz płacić trochę za to czego Ci trzeba, a trochę za to co jest Ci zbędne.

Dobre ubezpieczenie powinno chronić Cię maksymalnie w najszerszym zakresie, takie ubezpieczenie jednak sporo kosztuje. W związku z tym dobry doradca ubezpieczeniowy powinien wspólnie z Tobą wypracować kompromis by w pierwszej kolejności zabezpieczyć Twoje najważniejsze potrzeby, jednocześnie informując Cię, że zawsze możesz zwiększyć sumę lub zakres ryzyk.

Ubezpieczenia Toruń

Ubezpieczenia Toruń

Zanim podpiszesz umowę z doradcą ubezpieczeniowym, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, m.in.:

  • Czy chcesz ubezpieczyć tylko siebie, czy siebie i kogoś
  • W jakich sytuacjach ubezpieczenie ma zadziałać
  • W jakiej sytuacji nie zadziała
  • Jaka suma ubezpieczenia zabezpiecza Twoje potrzeby
  • Czy ubezpieczenie ma zapewnić dodatkowy kapitał na starość

Szukasz ubezpieczenia? Wypełnij formularz i poznaj idealne rozwiązanie>>

Ile kosztuje dobre ubezpieczenie na życie?

Osoba zakredytowana pod korek, mająca samochody w leasingu, dzieci na studiach i pracowników na liście płac potrzebuje ubezpieczenia na setki tysięcy, które w razie poważnego wypadku zapewnią jej płynność finansową. Inaczej będzie w przypadku osoby żyjącej od wypłaty do wypłaty, jednak bez długów, której wystarczy do przeżycia średnia krajowa.

Jak zatem określić koszt odpowiedniego ubezpieczenia? Na dobre ubezpieczenie powinniśmy wydawać około 10% naszego miesięcznego wynagrodzenia. I w żadnym wypadku nie powinny być to nasze ostatnie pieniądze. Więcej na temat zarządzania pieniędzmi przeczytasz TUTAJ>>

Ubezpieczenia Toruń – kiedy się ubezpieczyć?

Tak jak w przypadku kredytów istnieje pojęcie zdolności kredytowej, tak w przypadku ubezpieczeń istnieje pojęcie zdolności ubezpieczeniowej. Oznacza to, że ubezpieczenia nie można sobie ot tak kupić. Można o nie wnioskować, a ubezpieczyciel zadecyduje czy przyjmuje Cię do grona swoich Klientów czy nie. Bez obaw! Dobry Doradca ubezpieczeniowy pomoże Ci przebrnąć przez ten proces!

Polisy nie kupuje się pieniędzmi, a zdrowiem! Najlepiej wie o tym Bartłomiej, który dzięki dobremu zdrowiu, proces wystawiania polisy przeszedł w tempie błyskawicznym! | Łukasz Cichocki Ubezpieczenia

Polisy nie kupuje się pieniędzmi, a zdrowiem! Najlepiej wie o tym Bartłomiej, który dzięki dobremu zdrowiu, proces wystawiania polisy przeszedł w tempie błyskawicznym! | Łukasz Cichocki Ubezpieczenia

Na zdolność ubezpieczeniową składają się 3 rzeczy. Są to:

  1. wiek
  2. zdrowie
  3. dochody

Wiek często skorelowany jest ze zdrowiem, choć nie jest to reguła. Dlatego ubezpieczyciel pyta osobę ubiegającą się o ubezpieczenie o stan zdrowia. Jeśli jest on bez zarzutów, polisa wystawi się natychmiast. W przypadku problemów zdrowotnych, ubezpieczyciel może poprosić o wyniki badań. Ubezpieczenie na 800 tys. zł będzie droższe od ubezpieczenia na 50 tys. zł. W przypadku poważnego zachorowania każdy wolałby dostać więcej niż mniej. To właśnie dlatego, mając odpowiednie dochody, można sobie zagwarantować wyższą sumę ubezpieczenia poprzez płacenie wyższych składek.

„Ubezpieczenia nie kupuje się pieniędzmi, a zdrowiem, dlatego warto pomyśleć o nim w jak najmłodszym wieku.” ~ Łukasz Cichocki

Szukasz ubezpieczenia? Wypełnij formularz i poznaj idealne rozwiązanie>>