MoneyGenius to piramida?

Opublikowane przez Łukasz Cichocki w dniu

MoneyGenius to piramida?

MoneyGenius to piramida? Słyszę czasem to pytanie, w związku z czym postanowiłem udzielić na nie wyczerpującej odpowiedzi. Zapraszam do lektury!

Członkowie ekskluzywnego Klubu MoneyGenius

MoneyGenius to piramida?

Czym jest piramida?

Według definicji, którą znajdziecie w Sieci, piramida to struktura finansowa, w której zysk konkretnego uczestnika jest bezpośrednio uzależniony od wpłat późniejszych uczestników, stojących niejako niżej w tej strukturze. Od nazwiska twórcy pierwszej w historii piramidy finansowej Charlesa Ponziego struktura ta zwana jest także „schematem Ponziego”.

Charles Ponzi notuje przy biurku

Charles Ponzi – twórca pierwszej w historii piramidy finansowej

Krótko mówiąc, w piramidzie zarabiają ci co są na górze, dzięki wpłatom tych którzy są niżej. Zgodnie z tym schematem, na 10. poziomie struktura piramidy rozpada się w Polsce, a  na 13. poziomie na świecie.

Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta. Jeżeli każdy z uczestników będzie pozyskiwał 6 nowych osób do piramidy, to dochodząc do 10. poziomu, schemat  najzwyczajniej w świecie wyczerpie populację Polski, a na 13. poziomie populację całego świata! Jednym słowem, piramida finansowa to struktura, która od początku skazana jest na porażkę.

Schemat piramidy finansowej

Piramida finansowa

Jak rozpoznać piramidę finansową?

  • Zyski nie pochodzą ze sprzedaży towarów lub usług
  • Nadmiernie zachwycające zyski
  • Brak odpowiednich licencji
  • Brak rzetelnej informacji dotyczącej ryzyka, które ponosi inwestor
  • Żadna jednostka nie sprawuje kontroli nad działalnością
  • Brak produktu lub realnej usługi!

Dobra rada

Sprawdź, czy instytucja/firma/biznes, w ramach którego chcesz nawiązać współpracę, nie znajduje się na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego.

A zatem, czy MoneyGenius to piramida?

Oczywiście, że nie. Przede wszystkim projekt MoneyGenius jest za darmo. Nie ma tu żadnej inwestycji, a skoro nie ma inwestycji, nie ma także ryzyka. Dołączając do MoneyGenius nie płacisz ani grosza na start. Mówiąc wprost, żadne zyski nie mogą pochodzić z opłat startowych kolejnych uczestników, bo najzwyczajniej w świecie takich opłat nie ma.

Banknoty o nominale 20 GBP

Zyski w MoneyGenius

Skąd więc biorą się zyski?

Zyski biorą się ze sprzedaży konkretnych produktów i usług. Zyski prowizyjne ze sprzedaży lub polecania produktów nie są nadmiernie zachwycające, jeśli porównamy je z konkurencyjnymi projektami. Jednak tym co stawia projekt MoneyGenius na pierwszym miejscu, jest skuteczny, łatwy do wdrożenia system, umożliwiający zarabianie w najsilniejszych światowych walutach także osobom bez doświadczenia.

Dowiedz się jak zarabiać w Internecie z MoneyGenius!

Aby z powodzeniem wystartować w projekcie MoneyGenius, poznaj podstawy marketingu internetowego dzięki Systemowi Ekspert Afiliacji >>