Wolność geograficzna, która daje poczucie niezależności i swobody

Opublikowane przez Łukasz Cichocki w dniu

Nie lubisz długich, mroźnych zim, szukasz bezpiecznej przystani, a może poszukujesz swojego miejsca na świecie? Jeśli tak, to z całą pewnością ogranicza Cię jeden aspekt, a mianowicie praca stacjonarna. Każdy z nas musi w jakiś sposób zarabiać na życie – jedni wybierają własną działalność, inni zaś bezpieczny etat. Niemniej jednak rozwiązania te nie dają tego, co może dać wolność geograficzna, dzięki której można zyskać pełną niezależność i swobodę przemieszczania się.

Wolność geograficzna jest dziś tożsama z umiejętnością zarabiania online

Wolność geograficzna jest dziś tożsama z umiejętnością zarabiania online

Co tak naprawdę nas ogranicza?

W dzisiejszym świecie trudno już mówić o jakichkolwiek większych ograniczeniach, bowiem znamy języki obce, kulturę innych krajów, a co więcej, mamy mnóstwo możliwości przemieszczania się po świecie. Nawet, jeśli nie potrafimy rozstać się z bliską rodziną i przyjaciółmi, to w obecnych czasach możemy odwiedzać ich nawet w każdy weekend. Prawdziwym problemem, a wręcz barierą, najczęściej okazuje się być praca. Ostatecznie pracując stacjonarnie, musimy wypowiedzieć umowę pracodawcy i poszukać nowego zatrudnienia w miejscu, do którego chcemy się udać. Czy będzie mi łatwo je znaleźć? Na jakie zarobki będą mógł liczyć? Tego typu pytania sprawiają, że wolimy trzymać się naszej „bezpiecznej przystani”, która nie zawsze pozwala nam poczuć pełnię szczęścia.

Wolność geograficzna – czym jest?

Łukasz Cichocki - Dubaj, Atlantis

Łukasz Cichocki – Dubaj, Atlantis

Praca na rajskiej plaży z laptopem na kolanach, a może zaszycie się w jakiejś miłej, klimatycznej kawiarence w zimniejszym zakątku świata? Ile razy nie przeszło Ci to przez myśl, ile razy nie patrzyłeś z zazdrością na osoby, które mówią, że od lat pracują zdalnie i bardzo sobie ten model pracy chwalą? Problem w tym, że pracodawcy, którzy teoretycznie oferują pracę zdalną, wymagają stosunkowo częstych przyjazdów do biura. Zazwyczaj okazuje się, że będziesz pracował w trybie hybrydowym, a nie zdalnym, co wyklucza całkowitą wolność geograficzną. Przez tą należy rozumieć bycie tak zwanym wolnym strzelcem – dziś pracuję w Polsce, jutro w Hiszpanii. Zmieniam miejsce zamieszkania, gdy:

  • sytuacja polityczna w kraju robi się napięta,
  • nie odpowiada mi system podatkowy czy socjalny danego kraju,
  • nie odpowiada mi klimat,
  • chcę poznać nowe miejsca, ludzi i kultury,
  • nie chcę czuć się w żaden sposób ograniczony.

Pracując zdalnie, przez cały czas posiadasz pewne źródło dochodu, nie zmieniasz pracy tylko dlatego, że akurat planujesz przeprowadzkę. Pakujesz najpotrzebniejsze rzeczy, w tym telefon lub laptop, za pomocą których możesz wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca na ziemi. Brzmi pięknie? Jak się okazuje, marzenia wcale nie muszą pozostawać niezrealizowane – zazwyczaj barierę w ich realizacji tworzymy…my sami.

Łukasz Cichocki na Majorce

Łukasz Cichocki na Majorce

Praca, która daje wolność

Praca powinna dawać nam nie tylko pieniądze, dzięki którym można żyć. Otóż nie powinna ona w żaden sposób nas ograniczać, ani pod kątem zarobków, ani wolności geograficznej. Wydaje się to nierealne, brzmi zbyt pięknie, aby mogło okazać się prawdziwe? Niekoniecznie. Osoby, które chciałyby zarabiać online, a więc jednocześnie poczuć wolność, mogą przystąpić do projektu Ekspert Afiliacji. Nauczą się od podstaw, jak zarabia się w sieci i od czego zależy wysokość miesięcznych zarobków. Więcej informacji można uzyskać tutaj: https://ekspertafiliacji.pl/. Pamiętaj, że zmęczenie pracą czy długotrwałym pozostawaniem w jednym miejscu wcale nie musi Cię dotyczyć! Zacznij zarabiać z dowolnego miejsca na świecie, które gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, a także spełnienia. Sam wybierz, gdzie i jak długo chcesz mieszkać, nie oglądając się przy tym na miejsce zatrudnienia.