Dlaczego Instagram nie działa

Opublikowane przez Łukasz Cichocki w dniu

Dlaczego Instagram nie działa

Myślałeś kiedyś nad tym dlaczego Instagram nie działa?

Jeśli właśnie dowiedziałeś się o istnieniu Instagrama i rozważasz działalność zarobkową w tym medium społecznościowym, nie rób tego bez przeczytania poniższego wpisu. A może zarabiałeś wcześniej na Instagramie, ale od pewnego czasu obserwujesz spadek swoich dochodów z tej platformy? Jeśli tak, to tym bardziej przeczytaj ten tekst!

Dlaczego Instagram nie działa - to pytanie zadają sobie osoby, które wpadły w pułapkę Instagrama

Dlaczego Instagram nie działa – to pytanie zadają sobie osoby, które wpadły w pułapkę Instagrama

Dlaczego Instagram nie działa – to pytanie zadają sobie osoby, które nieświadomie wpadły w pułapkę Instagrama, jak ja. Choć powtarzałem wielokrotnie moim ludziom „Nie wpadnijcie w pułapkę Insta”, to ostatecznie wpadłem w nią sam.

Łukasz Cichocki ostrzega: "Nie wpadnij w pułapkę Instagrama!"

Łukasz Cichocki ostrzega: „Nie wpadnij w pułapkę Instagrama!”

Pułapka Instagrama

Czym właściwie jest pułapka Instagrama?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, cofnijmy się nieco w czasie. Gdy prawie trzy lata temu zaczynałem zarabiać na Instagramie, żyłem jeszcze z etatowych ochłapów, jak większość Polaków. Wiedziałem, że podróże sprzedają najlepiej, ale nie było mnie stać na podróże do odległych krain, więc podróżowałem z Torunia do Bydgoszczy, Inowrocławia i Grudziądza. Zdjęcia były średniej jakości i nie było na nich palm, a jednak jakieś grosze kapały.

Biznes się rozwijał, a ja odbywałem kolejne podróże po Polsce. Wrzucałem posty z Krakowa, Warszawy, Zakopanego i innych polskich miast, do których zawsze marzyło mi się pojechać. Mój Instagram wyglądał coraz lepiej.

Gdy odkryłem sposób na rejestrowanie trzydziestu osób dziennie do dowolnego biznesu internetowego, mogłem sobie pozwolić na podróżowanie do praktycznie każdego zakątka Świata. W 2019 roku odbyłem więcej podróży niż przez całe swoje życie. Ferie w Tropical Islands, urlop na Majorce czy wakacje w Dubaju? Biorę wszystko!

POZNAJ SPOSÓB NA REJESTROWANIE 30 OSÓB DZIENNIE>>

Z każdą kolejną podróżą przywoziłem ze sobą coraz piękniejsze zdjęcia. Wydawało mi się, że im bardziej egzotyczne miejsce, tym lepszy zgarnę hajs. I miałem rację, wydawało mi się.

Gdy wróciłem z Dubaju do Torunia, przez długi czas nie wrzucałem na mojego Insta nic. Zapomniałem już, że biznes zrobiły mi wycieczki pociągiem do Bydgoszczy, a nie samolotem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Żyłem w błędnym przekonaniu, że im piękniejsze zdjęcie tym lepiej dla mojego biznesu. W konsekwencji przestałem robić kontent na Insta, wysuszając to wspaniałe źródełko dodatkowego dochodu.

Musiało minąć sporo czasu zanim zorientowałem się, że wpadłem w pułapkę Instagrama. Na szczęście ocknąłem się i znów zacząłem publikować tu swoje treści. I wiecie co się okazało? Mury obronne starego miasta w Toruniu sprzedają lepiej niż Burj Khalifa!

„Mury obronne starego miasta w Toruniu sprzedają lepiej niż Burj Khalifa!” ~ Łukasz Cichocki

Łukasz Cichocki w domowej siłowni

Łukasz Cichocki w domowej siłowni

Działaj tu i teraz z tym co masz!

Super zdjęcia są super i dostają dużo super reakcji. Ale wcale nie sprzedają lepiej niż zwykłe foty z rąsi we własnym mieście.

Najważniejsze to działać tu i teraz, z tym co się ma i dawać wartość.

Zapraszam Cię do obserwowania mojego Instagrama: https://www.instagram.com/lukaszcichocki1/