Człowiek zamiast skryptu. Jak poprawić wyniki?

Opublikowane przez Łukasz Cichocki w dniu

Dostałeś do ręki scenariusz i mimo podążania wszystkimi krokami osoba nie dołączyła do Twojego Networku? W zasadzie nic dziwnego, w końcu podszedłeś do niego jak do numerka, a nie człowieka.

Oto właśnie główny problem współczesnych biznesów internetowych. Starają się one opracowywać schematy i iść na skróty. W tej całej machinie biznesowej zatracony został aspekt samego człowieka. Właśnie dlatego skrypty są nieskuteczne: bo nie skupiają się na człowieku! Jedynym słusznym sposobem na poprawienie wyników w pracy jest wyrzucenie scenariuszy do kosza i skupienie się na człowieku.

Zbuduj relację z biznes partnerem – od tego powinieneś zacząć!

Silna relacja z potencjalnym partnerem biznesowym pozwoli Ci kształtować jego opinie i wpływać na jego decyzje za pomocą doradztwa. Od czegoś jednak trzeba zacząć.

Do budowania relacji w Internecie powinieneś podchodzić jak do każdej innej relacji. Co jest Twoim pierwszym krokiem, gdy masz do czynienia z nową osobą? Właśnie – chcesz ją poznać! Poznaj więc człowieka, którego chcesz zrekrutować. Wejdź na jego profil na Facebook’u, dowiedz się co lubi i co robi w wolnym czasie – czy jest w związku, czy singlem, czym się zajmuje, jaki jest? Te wszystkie informacje pozwolą Ci znaleźć z nim wspólny język.

Sieć Łukasza Cichockiego w jednym z programów partnerskich liczy dziesiątki tysięcy osób. Tylko w pierwszej linii są to niemalże 3 tys. ludzi

Sieć Łukasza Cichockiego w jednym z programów partnerskich liczy dziesiątki tysięcy zadowolonych biznes partnerów. Tylko w pierwszej linii jest to niemalże 3 tys. osób

„W 99% firm marketingu internetowego otrzymujesz na starcie skrypty rozmów, po czym zastanawiasz się, skąd biorą się Twoje kiepskie wyniki. Moja podpowiedź: WYRZUĆ skrypty! Szczerze zainteresuj się drugim człowiekiem, wejdź na jego profil, zobacz czy ma pieska, zobacz czym się zajmuje. Naucz się rozmawiać z ludźmi po ludzku, a zaczniesz się zastanawiać skąd biorą się Twoje kosmiczne wyniki!” ~ Łukasz Cichocki

Jak się dostosować do biznes partnera, gdy go poznasz?

Musisz wiedzieć, że poziom relacji z drugim człowiekiem zależy przede wszystkim od Twojego podejścia. Nie dogadacie się, jeśli od początku będziesz używał relacji do wywierania presji. Zamiast tego postaw relację na pierwszym miejscu – i zrób to naprawdę. Wtedy zadziała naturalny mechanizm psychologiczny, a Twój „potencjalny klient” odwdzięczy Ci się tym samym.

Możesz użyć swoich zdolności miękkich do przyspieszenia nieco procesu budowania relacji. Jednak tylko i wyłącznie szczerość pozwoli Ci ją zbudować naprawdę. Na każdym kroku staraj się poznawać osobę, którą chcesz wpisać do swojej Sieci – jako człowieka, nie przedsiębiorcę czy pracownika firmy X. Bazując na tym, czego się dowiesz – dostosuj swój język, sposób mówienia i poruszane tematy.

Nie ma żadnego schematu czy skryptu, który pozwoli Ci robić to skutecznie. Chodzi tu bowiem o relacje międzyludzkie, których nie da się spłycić do prostego scenariusza. Musisz kierować się swoją intuicją i zdolnościami interpersonalnymi.

Ekspert Afiliacji to Akademia biznesu na miarę XXI wieku

Ekspert Afiliacji to Akademia biznesu na miarę XXI wieku

Właśnie tych dwóch rzeczy możesz nauczyć się w Akademii Afiliacyjnej “Ekspert Afiliacji”. Tych – i wielu innych, które konieczne są w biznesie online!

Spraw, aby to inni chcieli robić z Tobą interesy!

Ludzie najchętniej robią interesy z ludźmi, których znają. Biznes partnerzy stają się między sobą “kumplami”. Właśnie wtedy ta współpraca jest najbardziej owocna – ponieważ opiera się na relacji. Ty musisz się więc postarać, aby Twój „Prospect” po prostu Cię polubił. Może to nie być proste – z pewnością jednak przyniesie dużo większą skuteczność, niż działanie według skryptu. Z czego to wynika?

  • Jeśli podążasz według scenariusza – ludzie to czują
  • Nikt nie chce być traktowany maszynowo, w związku z czym ucina taką rozmowę

Jeśli pokażesz swoją ludzką twarz, ryzykujesz że osoba, którą chcesz zrekrutować Cię nie polubi – w niektórych przypadkach pewnie tak będzie. Ale czy wszyscy muszą Cię lubić? Nie – wystarczy, że przekonasz do siebie chociaż połowę osób. A czy to jest takie trudne?

Łukasz Cichocki Opinie

Łukasz Cichocki Opinie

Korzystając ze scenariusza – jeśli masz szczęście, trafiasz do 1 na 10 lub 20 osób. Bazowanie na relacji jest od 5 do nawet 10 razy skuteczniejsze!

W dzisiejszym świecie ludzie łakną relacji

Człowiek jest istotą społeczną – ze względów ewolucyjnych. Swoją pozycję zawdzięcza współpracy i komunikacji. Te bazowe potrzeby zostały mocno zbagatelizowane przez ostatnie półtora roku. Właśnie dlatego ludzie dosłownie łakną relacji – bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Tym lepszy efekt zatem uzyskasz, jeśli będziesz dla swoich biznes partnerów po prostu znajomym, z którym mogą się pośmiać, albo któremu mogą się wyżalić z problemów.